Ve chvíli, kdy se ocitáte na našich stránkách, tak to jistě nebude náhoda a někdo vám „O NÁS“ již zřejmě řekl cosi podstatného. Možná ale nevíte, že zde v Čechách přímo zastupujeme Tibeťany, kteří uprchli před útlakem, a že zboží od jednotlivých řemeslníků osobně vybíráme …

o nas

Doufáme, že se tedy „u nás“ chvíli zdržíte, skvěle nakoupíte a tím pomůžete tibetským uprchlíkům.

Navštivte náš e-shop

 

pOSLÁNÍ tARA – tIBET

TARA, o.p.s. byla založena v roce 2013 skupinou lektorů, konzultantů, psychologů a umělců, kteří mají společné dva základní životní a pracovní cíle:

1. Podpora důstojného života tibetských uprchlíků v exilu a podpora buddhistických praktikujících prostřednictvím prodeje původních výrobků Tibeťanů z himálajské oblasti – projekt TARA

2. Podpora českého neziskového sektoru prostřednictvím vzdělávání – projekt PARAMITA www.paramita.cz

Více než 15 let cestujeme za našimi tibetskými přáteli v exilu a pomáháme jim s prodejem jejich výrobků v Čechách.
Projekt společnosti TARA, o.p.s. Vám přináší krásné tibetské ručně vyrobené výrobky, které vyrobili tibetští uprchlíci v severní Indii a Nepálu. Pomáháme dvakrát – díky výtěžku z prodeje výrobků podporujeme tibetské mnichy v Nepálu a buddhistické praktikující v Indii i v Evropě. Pomoc Tibeťanům, kteří uprchli z Tibetu přes vrcholky Himálaje a ocitli se v exilu především v Nepálu, Indii či Bhútánu není snadná. Představuje to riziko i maratón s formalitami, aby se výrobky vůbec mohly dopravit do Čech.

Chcete-li přímo podporovat buddhsitické mnichy, kontaktujte Irenu Swiecicki.

Organizací podporujících buddhismus či lidská práva a zlepšení podmínek Tibeťanů je v Čechách více. Vzájemně pomáháme a komunikuje, každý z nás ale může pomoci jen tím, co umí.

 

Zakladatelé společnosti Tara – Tibet:

zakladatele2 (1)

 

Mgr. Przemyslaw Swiecicki – psycholog a psychoterapeut pracující s rodinami i jednotlivci.

 MgA. Irena Swiecicki – lektorka, koučka školí v neziskovém sektoru i v byznysu. Zaměřuje se     na podporu  nezaměstnaných rodičů na mateřské a rodičovské dovolené.

 

 

A samozřejmě celý tým „dobrých duší“, kteří tvoří dozorčí a správní radu,  bez nichž by se tento dobročinný projekt nemohl realizovat.

MISA  Ing. Michaela Veřtátová – hlavní koordinátor e-shopu Tara-Tibet, ekonom  a fotograf

Oskar Kalaš  Oskar Kalaš – grafik a programátor Tara-Tibet

andrea-hutková  Andrea Hutková – copywriter a PR konzultant Tara-Tibet

 

 

Něco oTibetu

o nas 2

 

Tibet je jedno z nejstarších království ve středu Asie. Tradičním etnikem Tibetu jsou Tibeťané hovořící tibetským jazykem. V minulosti býval Tibet nezávislým královstvím, od padesátých let 20. století je většina území okupována Čínskou lidovou republikou. Před zásahem Čínské lidové republiky byl Tibet nezávislým státem. Z velké části se rozkládá na Tibetské náhorní plošině a jeho výška dosahuje k 4 900 m n. m., i proto se Tibetu říká „střecha světa“.

Originální výrobky, které dovezeme do Čech, jsou velmi typické pro buddhistickou tradici. Některé nevyrábí pouze samotní Tibeťané, ale i původní obyvatelé Nepálu.

Zakoupením našich výrobků podpoříte tyto Tibeťany a jejich dílny.